Plamy z moczu

Po znalezieniu źródła wody i pomyślnym zatrzymaniu wycieku lub powodzi, następnym krokiem jest osuszenie domu i wszelkich przedmiotów, które zostały dotknięte powodzią.

Ile czasu zajmuje osuszenie piwnicy po powodzi?

Zależy to od stopnia powodzi. Jest wiele powodów, dla których warto pozostawić tę pracę profesjonalistom. Mają odpowiednie narzędzia, techniki i wiedzę, aby dobrze wykonać pracę i mogą uratować jak najwięcej twoich podłóg, ścian, płyt kartonowo-gipsowych i rzeczy osobistych. Oto, co musisz wiedzieć o procesie suszenia posadzek betonowych po wycieku oraz o tym, jak profesjonalista może wysuszyć ściany po uszkodzeniu przez wodę.
Obszary wymagające suszenia
Dywan i podłogi
Szkody spowodowane przez wodę mogą mieć poważny wpływ na Twoje rzeczy i mienie. Jeśli woda wpłynęła na obszar pokryty wykładziną dywanową, można ją uratować.

Oto jak wysuszyć podłogę po wycieku: najpierw musisz dowiedzieć się, czy podłoże pod wykładziną zostało naruszone. W zależności od rodzaju podłoża całkowite usunięcie wilgoci może zająć więcej czasu. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, dywan i wyściółka należy moczyć krócej niż 48 godzin. Jeśli dywan, wyściółka i podłoga były mokre przez ponad 48 godzin, należy je zdjąć i wymienić. W każdej sytuacji, jeśli woda pochodzi z niehigienicznego źródła, wszystko musi zostać wymienione, aby Twój dom był wolny od bakterii.

Ściany
Kolejnym obszarem, który należy wziąć pod uwagę podczas suszenia domu po powodzi, jest płyta gipsowo-kartonowa. Skuteczne osuszenie tych obszarów jest niezwykle ważne. Jak możesz wysuszyć ściany po zalaniu? Procesy suszenia i osuszania mogą trwać od kilku godzin do kilku dni, w zależności od stopnia uszkodzenia. Wszystkie powierzchnie, które zostały uszkodzone przez wodę, muszą zostać wyczyszczone, zdezynfekowane i pozbawione zapachów, aby odpowiednio wyeliminować ryzyko pleśni, infekcji bakteryjnych, grzybów i innych wirusów. Specjaliści będą używać różnych technik, aby spróbować zaoszczędzić jak najwięcej płyt kartonowo-gipsowych; Jednak płyta gipsowo-kartonowa może wymagać wymiany, jeśli była moczona przez ponad 72 godziny lub jeśli woda powodziowa była brudna.

Dokumenty
Dokumenty
Jeśli przedmioty, takie jak książki, zdjęcia, certyfikaty i inne ważne dokumenty, zostały uszkodzone po powodzi, im szybciej będziesz szukać środków zaradczych, tym lepiej. Profesjonalne usługi rekultywacji szkód powodziowych obejmują techniki, takie jak liofilizacja, suszenie i przywracanie dokumentów, i inne, które pomagają odzyskać ważne dokumenty.

Sposoby osuszenia domu

Usunięcie wody
Pierwszym krokiem do osuszenia domu jest usunięcie wszelkich śladów wody z okolicy. Do osuszania wody i usuwania oparów służą specjalne odkurzacze wodne. Urządzenia te mogą również działać na uszkodzonych meblach, takich jak poduszki i dywany.


Suszenie powietrzem
Suszenie powietrzem jest przydatną metodą usuwania wody powodziowej, jeśli dotknięty został niewielki obszar i szybko rozpoczęto leczenie. Wokół obszaru rozmieszczone są duże wentylatory, które zwiększają przepływ powietrza i odprowadzają wilgoć poza obszar. Jednak nie będzie to zbyt skuteczne, jeśli woda wsiąkała w materiał przez kilka dni. Jeśli w danym obszarze panuje wysoki poziom wilgotności, wpłynie to również na skuteczność procesu.

Osuszacze
Osuszacze są bardzo skuteczne w osuszaniu obszaru. Po usunięciu wody na obszarze zostaną umieszczone osuszacze, aby usunąć wilgoć z powietrza i otaczających materiałów. Jak długo należy uruchamiać osuszacz powietrza po powodzi? Dopóki testy wilgotności nie wykazały, że poziomy są wystarczająco bezpieczne i suche, proces suszenia powinien być kontynuowany.


Pozwól naszym profesjonalistom osuszyć Twój dom
Zatrudniając profesjonalistów do osuszania domu, zyskujesz więcej niż doświadczony zespół. Zyskujesz również dostęp do ich szybkiego i efektywnego procesu i technologii suszenia. Są w stanie dokładnie sprawdzić Twój dom pod kątem nadmiaru wilgoci i wody i znajdą rozwiązania, aby wysuszyć każdy rodzaj materiału. Ponieważ specjalny sprzęt do suszenia jest instalowany w celu osuszenia Twojego domu, będą oni regularnie sprawdzać, czy proces przebiega prawidłowo. Wykorzystają sprzęt do pomiaru wilgotności, aby uzyskać naukową i dokładną ocenę poziomu wilgotności w każdej części domu, która została dotknięta powodzią. Po tym wszystkim przedstawią szczegółowy raport, abyś był spokojny, zanim wrócisz do domu.


Jeśli potrzebujesz szybkiej naprawy szkód spowodowanych przez wodę, nasza firma może Ci pomóc. Nasi specjaliści oferują różnorodne usługi i rozwiązania problemów związanych ze szkodami spowodowanymi przez wodę. Rozmieszczamy nasze zespoły szybkiego reagowania w miastach na terenie całego Śląska, aby pomóc właścicielom domów uratować ich domy w sytuacjach awaryjnych.


Nasze usługi obejmują całodobowe usługi w zakresie odprowadzania ścieków, szkód po zalaniu i usuwania skutków powodzi, a nasi technicy wykorzystają najlepsze techniki i sprzęt, aby zapewnić, że Twój dom jak najszybciej będzie czysty, bezpieczny i suchy. Skontaktuj się z nami pod numerem +48 665 656 002.