Plamy z moczu

Trudno jest podać dokładne wytyczne, jak podejść do problemu spowodowanego przez wodę, ponieważ zarówno charakter, jak i zakres szkód są bardzo zróżnicowane. Jest jednak kilka ogólnych punktów, które zawsze należy wziąć pod uwagę.

Konieczne jest powstrzymanie szkód poprzez jak najszybsze odgrodzenie dotkniętego obszaru, aby uniknąć powietrza z zewnątrz lub innych źródeł zwiększających wilgoć w okolicy. W ten sposób masz do czynienia tylko z wodą, która jest już w okolicy.

Równie ważne jest jak najszybsze usunięcie wilgoci. W większości przypadków korzystne jest podgrzanie pomieszczenia w celu zwiększenia parowania. Jest to szczególnie ważne, jeśli do szkód spowodowanych przez wodę doszło niedawno, a woda nie zdążyła wniknąć w głąb mebli i ruchomości, ścian, podłóg i innych części konstrukcji budynku.

Jeśli woda miała czas, aby wniknąć głęboko w strukturę budynku, należy użyć większej wydajności osuszania, aby uzyskać szybkie rezultaty.

Oględziny specjalisty są niezbędne do ustalenia wymaganego podejścia do osuszania. Przeczytaj ogólne zasady osuszania budynków poniżej.

Uszkodzenia spowodowane wodą pod podłogami
W przypadku szkód spowodowanych przez wodę pod podłogą często konieczne jest darcie pod podłogę w celu wymiany mokrej izolacji. Jest to czasochłonna praca i często jest zarówno bardzo niewygodna, jak i kosztowna, ponieważ sprawia, że ​​pomieszczenie jest praktycznie bezużyteczne tak długo, jak trwają prace naprawcze.

Jednak w wielu przypadkach osuszacz wyposażony w funkcję dodawania ciepła do procesu osuszania, pozwoli Ci zaoszczędzić kłopotów związanych z rozrywaniem całej podłogi i zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Osuszanie podpodłogowe

Gorące suche powietrze jest podawane pod podłogę z jednej strony kanałami z nagrzewnicy osuszacza 1 kW-5kW. Aby zapewnić wystarczający dopływ powietrza, długość kanałów nie powinna przekraczać 5 metrów. Gorące powietrze stale przepływa przez otwór na drugim końcu, odparowując wodę z izolacji i wchłaniając wilgoć, która przechodzi pod podłogą. Pozwala to na korzystanie z pomieszczenia dotkniętego zalaniem w czasie osuszania!