Do zalań domów, mieszkań, piwnic dochodzi przeważnie na przełomach pór roku. Wtedy obfite opady deszczu mogą spowodować niewydolność systemu kanalizacji deszczowej lub jej chwilowe przytkanie.

Drugą najczęściej spotykaną sytuacją są awarie instalacji wodno kanalizacyjnej. W skutek czego dochodzi do zalania posadzki, podłogi, betonu w piwnicy i kapilarnemu chłonięciu wilgoci przez ściany budynku.

Osuszanie naturalne to proces w którym oczyszczamy wszystkie pomieszczenia z wszelkiego rodzaju mebli, wykończeń podłóg takich jak linoleum, panele czy parkiety i suszymy przy pomocy wiatru, przeciągu oraz temeperatury. Jednak jest to proces, który może potrwać nawet kilka miesięcy w przypadku całkowitego zalania dużą ilością wody!

Osuszacze kondensacyjne czyli sposób na bezpieczne osuszanie pomieszczeń.

Osuszacze kondensacyjne czyli takie , które podgrzewają powietrze i skraplają z powietrza, wodę i następnie umieszczają w pojemniku lub wyprowadzają na zewnątrz pomieszczenia.

Odpowiednia instalacja osuszaczy pozwala na zebranie nawet 50 l/24h w przypadku osuszania budynku po zalaniu, powodzi czy w pomieszczeniu po tynkowaniu czy nowych wylewkach.

Dodatkowo kluczowe jest aby w pomieszczeniu temp. wynosiła ok. 20 stopni, czyli w sytuacji gdy pomieszczenia mają instalację grzewczą należy ją włączyć na minimalnym obiegu a w sytuacji gdy instalacja nie funkcjonuje należy zastosować nagrzewnice olejowe prądowe lub gazowe.