• Jak osuszamy budynki i dlaczego ważna jest szybka reakcja na pojawiającą się wilgoć?

W przypadku wystąpienia zalania, podtopienia czy awarii instalacji wod-kan kluczowa jest szybka reakcja na pojawiającą się wilgoć. Szyba reakcja skutkuje brakiem konsekwencji takich jak pleśń, grzyb czy pękające mury budynków.

  • Na czym polega nasza usługa?

1. Dokonujemy pomiarów wilgoci

2. Przygotowanie planu działania, rozmieszczenia sprzętu

3. Uruchomienie urządzeń i monitoring wilgoci

4. Punktowe usuwanie najsilniej zawilgoconych przestrzeni

5. Zapewnienie odpowiedniej temperatury poprzez zastosowanie nagrzewnic olejowych, gazowych lub elektrycznych

6. Usunięcie ognisk pojawiającej się pleśni jeśli doszło do jej pojawienia się

  • Ile kosztuje wynajem osuszanie budynków?

Jeśli do zawilgocenia doszło np. w skutek działania awarii czy powodzi a dysponują Państwo ubezpieczeniem AC/OC to usługa będzie w pełni bezpłatna!

W innym wypadku usługa jest wyceniana indywidualnie.

  • Kiedy osuszanie uznajemy za zakończone?

W przypadku gdy wilgotność powietrza osiąga zalecane 50-65% i nie stwierdzamy dalszych miejsc pojawiania się wilgoci wtedy kończymy proces osuszania budynku, mieszkania. Każde zakończenie prac wiąże się z dostarczeniem protokołu z pomiarami wilgotności, ścian, posadzki, powietrza w co najmniej kilkudziesięciu punktach.

  • Ile trwa osuszanie?

Każdy przypadek jest inny jednak przykładowo najbardziej popularne zalanie piwnicy o powierzchni ok. 100m2 wymaga od 24 do 48h osuszania przy założeniu że jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednią temperaturę pracy. W okresie zimowym gdy temperatury spadają w takich pomieszczeniach poniżej 15 stopni taki proces może się wydłużyć.

  • Jakie są nasze możliwości?

Jesteśmy w stanie obsłużyć jednocześnie do 4 domów jednorodzinnych o powierzchni suszenia do 150m2 lub jednego dużego pomieszczenia o powierzchni ok. 1000m2.

Co w razie niskiej temperatury na budowie, braku ogrzewania, kaloryferów czy innych czy awarii ogrzewania podłogowego?

W takiej sytuacji niezbędne staje staje się zastosowania nagrzewnicy. Nagrzewnice olejowe o mocy od 20kW doskonale sprawdzą się w sytuacji konieczności dogrzania pomieszczeń.